Voordelen van onze RQ+ rol (HDPE)
De RQ+ rol van Repa Conveyor Equipment zet een nieuwe standaard neer voor de HDPE rol. De voordelen van deze HDPE rol t.o.v. de stalen rol zijn zeer groot.
- HDPE rollen zijn energiebesparend door zijn ca. 50% lager eigen gewicht.
- Bestand tegen een groot aantal chemicaliën.
- Corrosiebestendig.
- Zeer slijtvast.
- De RQ+ rol van Repa CE is v.z.v. een antistatische bodem en buis.
- Geluidsniveau t.o.v. stalen rollen is ongeveer 25% lager.
- De HDPE-buis is volledig immuun voor vuil dat eraan blijft kleven.
Repa CE beschikt over een eigen testomgeving. Hierin is ook onze HDPE rol getest. Op een drietal belangrijke onderdelen is onze HDPE rol getest.
De stoftest:
Onze HDPE rol heeft een stoftest ondergaan. Na 200 non-stop draaiuren is er totaal geen stof aangetroffen in het vet van het lager.
De watertest:
Tijdens de water test hebben we de HDPE rol 72 uur non-stop laten draaien. Er is rondom continu water tegen de afdichting gespoten. Na deze test is gebleken dat er geen water in de afdichting en de rol terecht was gekomen.
De rolweerstand:
Ook de draaiweerstand van onze HDPE rol is gemeten. Dit is gedaan bij een draaisnelheid van 600 omw/min met een radiale belasting van 250 N. De gemeten rolweerstand was slechts 0,96N.